Wat met de Kwadestraat na beëindiging rioleringswerken?
04 Februari 2025

Door de rioleringswerken in o.a. Heidehoeven en Wandelweg is de Kwadestraat sinds het voorjaar 2024 afgesloten.
Autoverkeer tussen St.-Antonius en Halle moet sindsdien langs de Eikenlaan en Ploeg Halle rijden. Een aantal inwoners van de straten die voorheen veel sluipverkeer te verwerken kregen (zoals Brakenberg, Lindedreef, Heideweg, Heidehoeven en Wandelweg), bezorgden een petitie aan het gemeentebestuur met de vraag om maatregelen te nemen om hun straat niet opnieuw als sluiproute te laten gebruiken. Groen Zoersel wenst dat de gemeente de mogelijkheden ernstig bestudeert.
Het afsluiten van de Kwadestraat heeft geleerd dat het kruispunt van de Eikenlaan met de Kapellei aan Ploeg Halle het bijkomende verkeer aankan. Als je er moet aanschuiven, heeft dat te maken met de file opbouw richting Antwerpen die veroorzaakt wordt door de verkeerslichten aan de Waterstraat in Schilde. We hebben wel moeten vaststellen dat de smalle straten tussen de Liersebaan en de Eikenlaan (o.a. Dennenlaan, Marterdreef en Hofeinde) bijkomend verkeer te slikken kregen, wat zeker niet permanent de bedoeling kan zijn.
Groen Zoersel vraagt dat het gemeentebestuur een wijkcirculatieplan opstelt voor de zone tussen St.-Antonius en Halle, waarbij het alle mogelijkheden om de zone verkeersveiliger te maken open laat en ter advies voorlegt aan de Zoerselaars die in de zone wonen. Hierbij moet zeker de mening van de bewoners van de straten met sluipverkeer in kaart gebracht worden. Voor de verkeersveiligheid van fietsers is het opnieuw open stellen van de Medelaar als verbinding tussen St.-Antonius en Halle geen optie.
Opties die voor Groen voorgelegd moeten worden bij het opmaken van het wijkcirculatieplan zijn:
- het behouden van de oude toestand waarbij opnieuw sluipverkeer mogelijk is
- het creëren van een grote zone 30 om de snelheid van de voertuigen te beperken en sluipverkeer te ontmoedigen
- enkel richting in de Kwadestraat
- het permanent afsluiten van de Kwadestraat
Enkel met een grote, objectieve bevraging in de straten van de ganse zone zal duidelijk worden hoe de inwoners staan tegenover mogelijke maatregelen om hun straten verkeersveiliger te maken.